Zdecyduj się na usługi wysokiej jakości biura rachunkowego

Biura rachunkowe oferują wiele usług finansowychW dzisiejszych czasach bardzo popularne staje się zlecanie prowadzenia księgowości podmiotom zewnętrznym. Biura rachunkowe powstają cały czas, co wynika oczywiście z ogromnego zainteresowania ich usługami. Na pewno wpływ na tak dużą popularność biur rachunkowych ma fakt, że zagadnienia związane z podatkami w naszym kraju są dość skomplikowane, a wykwalifikowani pracownicy biur rachunkowych są w stanie odpowiednio doradzić w kwestii podatkowej, a do tego należycie prowadzą różnego rodzaju księgi i rozliczenia. Jeżeli jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się czy nie skorzystać z usług biura rachunkowego, przed podjęciem decyzji powinieneś poznać pewne warunki, jakie musi spełniać biuro rachunkowe Białystok, aby móc zagwarantować ci najwyższej jakości usługi. Obecna popularność tego rodzaju działalności bowiem, niesie ryzyko pojawiania się na rynku biur, które nie są w stanie zapewnić usług na odpowiednim poziomie, dlatego zdecydowanie musimy się ich wystrzegać.

Wysokiej jakości biura rachunkowe posiadają w tym momencie niezwykle rozbudowane oferty dla swoich klientów. Oprócz prowadzenia ewidencji podatkowej tego rodzaju firmy oferują także profesjonalne doradztwo związane np. z zakładaniem firmy, wyborem najlepszej formy opodatkowania czy optymalizacją kosztów. Ponadto mogą one reprezentować klientów w postępowaniach podatkowych, a także sprawdzać i weryfikować podpisywane przez nas umowy cywilnoprawne. Warto także wspomnieć, że szeroka oferta tego rodzaju biur dotyczy również prowadzenia dokumentacji kadrowej, korygowania różnych błędów w rozliczeniach czy też możliwości przeprowadzenia audytu dokumentacji znajdującej się w firmie. Patrząc na to, jak wiele oferują biura rachunkowe, na pewno nie może zaskakiwać fakt, że coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z ich usług. Musimy więc zwrócić uwagę na to, jaką ofertę ma dla nas wybrane biuro ? szeroka oferta to możliwość zapewnienia kompleksowych usług rachunkowych, co zdecydowanie jest rozwiązaniem bardzo wygodnym dla przedsiębiorcy.

Aby jednak wybrać konkretne biuro rachunkowe, musimy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy posiada ono ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obowiązkowe dla każdej firmy prowadzącej tego rodzaju działalność, dlatego jego brak powinien całkowicie dyskwalifikować takie biuro. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej bowiem jest zabezpieczeniem interesów klientów, na wypadek popełnienia przez biuro kosztownej pomyłki. Drugim niezwykle ważnym warunkiem, jaki powinno spełniać biuro rachunkowe są odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego rodzaju działalności. Chodzi konkretnie o posiadanie certyfikatu, wydawanego przez ministra finansów. Jest on potwierdzeniem kwalifikacji księgowego. Uzyskać go można poprzez ukończenie studiów wyższych kierunkowych lub też poprzez egzamin państwowy. Warunkiem do jego przystąpienia jest co najmniej średnie wykształcenie i dwuletni staż pracy w księgowości. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że brak takiego dokumentu jest równoznaczny z nielegalną działalnością biura, dlatego zdecydowanie odradza się korzystanie z usług takich ?biur?.

Oprócz tych dwóch podstawowych elementów, wysokiej jakości biuro rachunkowe powinno spełniać również inne wymogi. Powinno np. posiadać elastyczne godziny pracy, być odpowiednio nastawione do klienta, dbać o kontakt z nim, jak również troszczyć się o przejrzystość podejmowanych działań. Do tego powinno ono zapewniać swoim klientom stały dostęp do dokumentacji księgowej. Jest to o tyle ważne, że bardzo często istnieje konieczność pilnego zdobycia faktury wcześniej przekazanej do biura. Wysokiej jakości biuro rachunkowe bezzwłocznie udostępni nam wszelkie niezbędne dokumenty. Pamiętajmy także, aby przy wyborze biura zwrócić uwagę na posiadane przez nie dokumenty, potwierdzające przynależność do znanych organizacji branżowych. W Polsce najpopularniejszymi organizacjami tego rodzaju są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Centrum Informacji Księgowej. Przynależność do nich świadczy o przejrzystości działań biura, jak również o wysokich kompetencjach, bowiem organizacje te dbają o spełnianie przez ich członków wielu wymogów, dlatego na pewno przynależność do nich będzie sporym atutem każdego biura. Wybierając biuro rachunkowe nie możemy zapominać o tym, aby bardzo starannie przeczytać umowę, jaką z nim podpiszemy. Zaniedbywanie tego elementu jest najczęstszą przyczyną problemów w kontaktach na linii klient-biuro, ponieważ klient tak naprawdę nie wie na jaki zakres usług może liczyć i potem jest zdziwiony, że pewne zadania związane z dokumentami musi wykonywać osobiście. Pamiętajmy więc, aby czytać umowy, gdyż dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć jaka jest odpowiedzialność biura oraz czym tak dokładnie będą zajmowali się jego pracownicy. Szczególnie warto przestudiować umowę, jeżeli dane biuro oferuje bardzo atrakcyjną cenę za swoje usługi. Może bowiem się okazać, że niska cena oznacza bardzo okrojony zakres usług, który zupełnie nie będzie adekwatny do naszych oczekiwań.

Dokonując wyboru biura rachunkowego pamiętajmy także, aby zasięgnąć opinii u obecnych lub byłych jego klientów. Taka wiedza może okazać się bezcenna, ponieważ dzięki niej możemy dowiedzieć się jak traktowani są klienci biura, czy biuro rachunkowe należycie spełnia swoje obowiązki oraz czy zapewnia ono w pełni profesjonalną obsługę klienta. Warto wiedzieć, że informację na temat różnych biur rachunkowych uzyskać możemy również z forów internetowych poświęconych temu zagadnieniu. Prowadzone na nich rozmowy również mogą przybliżyć nam nieco działalność poszczególnych biur i uniknąć ewentualnej pomyłki w wyborze.