Kilka informacji o zawodzie doradcy podatkowego

doradca podatkowy musi byc odpowiednio wykształconyProwadzenie działalności gospodarczej związanej z doradztwem podatkowym jest obarczone ogromną odpowiedzialnością. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na taki krok mimo, że założenie własnej firmy świadczącej usługi związane z doradztwem podatkowym wymaga spełnienia kilku warunków. Warto zatem dowiedzieć się kilku podstawowych informacji o tego rodzaju działalności.

Przede wszystkim doradztwo podatkowe Białystok praktykować mogą osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje. Jeżeli chcemy doradzać naszym klientom pod szyldem biura rachunkowego, wówczas konieczne jest posiadanie odpowiedniej licencji lub też zatrudnienie osób, które taką licencję będą posiadały. Musimy oczywiście wziąć pod uwagę konieczność wynajęcia powierzchni biurowej, co będzie wiązało się z niemałym wydatkiem. Również wyposażenie biura będzie wymagało od nas poniesienia kosztów ? zakup komputera czy odpowiednich programów to tylko przykłady inwestycji, które muszą przez nas zostać uwzględnione.

Na pewno wiele osób interesują jakie korzyści wynikają z prowadzenia takiej działalności. Przede wszystkim wiążą się one z zarobkami. Co prawda na początku nasze zarobki będą oscylowały w granicach 2-3 tysięcy złotych, niemniej jednak wraz z rozwojem bazy klientów, a także wzrostem doświadczenia i renomy, doradca podatkowy Białystok może uzyskać przychody wynoszące nawet 5-6 tysięcy złotych. Na pewno więc otworzenie tego rodzaju działalności wydaje się być bardzo kuszącą perspektywą.